pl en

Nagroda dla Rafała Olbińskiego

Rafał Olbiński – „Lider ludzi z pasją”

Rafał Olbiński odebrał w Kielcach nagrodę specjalną „Lider ludzi z pasją”. Wydarzenie odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury. Nagrodę przyznała kapituła plebiscytu „Ludzie z pasją”.

– Traktuję tę nagrodę, jako kredyt na przyszłość – mówił Rafał Olbiński.

Jest to szczególna nagroda dla artysty, gdyż z Kielcami związany jest osobiście.

– W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaczynałem swoją karierę. Tutaj chodziłem na kółko plastyczne. Miałem wtedy z siedem lat. Mama mnie wysłała, bo ja oczywiście wolałem grać w piłkę. Tej pani, która nas wtedy uczyła, kim był Van Gogh, Picasso, czy Matejko, zawdzięczam to, że się tu dzisiaj znalazłem – podkreślił, odbierając nagrodę.

Wyróżnieniem dla Rafała Olbińskiego były również sonety, które kielecki literat, Stanisław Nyczaj, napisał zainspirowany obrazami artysty.

Rafał Olbiński zapowiedział, że we wrześniu w Muzeum Narodowym w Kielcach – Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich – odbędzie się wystawa jego twórczości.

– Z jednej strony to będzie retrospektywa, pokazanie tego co było, z drugiej trochę zaproszenie do tego, co będzie. Na pewno też będą jakieś niespodzianki, ale nie chcę na razie zbyt wiele zdradzać – oznajmił.

KONTAKT

Galeria Van Rij

email: kr@galeria-rij.com

telefon: +48 604 442 703

adres główny: ul. Sandomierska 243, Ćmielów, (stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów)

Filia: ul. Morsztynowska 1, Kraków (nowa lokalizacja)

telefon: +48 792 04 77 66 

Na skróty

copyright van rij. Wszelkie prawa zastrzeżone.