pl en

Monika Osiecka

Rzeźbiarka i pisarka, absolwentka warszawskiej ASP, Pracowni Rzeźby Grzegorza Kowalskiego, w której w 1994 obroniła dyplom. Urodzona w Mediolanie, studiowała filologię perską oraz włoską na Uniwersytecie Warszawskim, aby następnie je rzucić i podjąć studia na ASP. Tworzy akty kobiece i rzeźbę abstrakcyjną. Materiałem z wyboru jest kamień, w którym pracuje na międzynarodowych stażach i sympozjach rzeźbiarskich w całej Europie.

Zapiski i autokomentarze na temat własnej twórczości i życia, towarzyszące jej od czasu studiów, zaowocowały wydaniem w 2011 książki pt. Fragmenty lustra w wydawnictwie „Słowo/obraz terytoria”, charakteryzującej się poetycką formą i autobiograficzną narracją tworzącą zapis twórczej samoświadomości i kobiecego doświadczenia.

Artystka w 2014 wygrała konkurs Office Départemental de la Culture de l’Orne na realizację pomnika upamiętniającego 70­tą rocznicę zwycięskiej bitwy I Dywizji Pancernej generała S. Maczka pod \Falaise, o Mont­Ormel, tzw.„Maczuga”. Pomnik stanowi finalny etap projektu Otto Freundlicha „La Voie Europeenne de la Paix” ( Strasse des /Friedens).

 

 

KONTAKT

Galeria Van Rij

email: kr@galeria-rij.com

telefon: +48 604 442 703

adres główny: ul. Sandomierska 243, Ćmielów, (stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów)

Filia: ul. Morsztynowska 1, Kraków (nowa lokalizacja)

telefon: +48 792 04 77 66 

Na skróty

copyright van rij. Wszelkie prawa zastrzeżone.