pl en

Archiwalne

Lubomir Tomaszewski - "Żywioł Ognia"

Wystawa twórczości malarskiej i rzeźbiarskiej Lubomira Tomaszewskiego

Aktualne

Tamara Berdowska - "Rytm"

Wystawa twórczości polskiej abstrakcjonistki Tamary Berdowskiej

 

 

 

Galeria van Rij funkcjonuje na polskim rynku sztuki współczesnej jako jedna z największych prywatnych przestrzeni sztuki, zajmuje ponad 300 m² postindustrialnej przestrzeni starej malarni porcelany w Ćmielowie. Ma na swoim koncie znaczący sukces – działalność rozpoczęła inaugurując największą w Europie wystawę prac doskonałego artysty i designera,  Lubomira Tomaszewskiego. 

Galeria van Rij oferuje szeroki wybór obrazów i rzeźb światowej sławy polsko-amerykańskiego artysty Lubomira Tomaszewskiego (1923-2018), który w 1966 roku wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych. Nowy Jork stał się dla niego drogą do wolności artystycznej i sławy. Unikatowe rzeźby i obrazy tworzone ogniem i dymem przyniosły mu liczne grono kolekcjonerów, wśród których znajdują się takie nazwiska jak Carter, Rockefeller, Marston czy Rosenmund Calles. Kolekcjonerom oferujemy również olejne i akrylowe obrazy wybitnego surrealisty, Rafała Olbińskiego, któremu Nowy Jork również otworzył drzwi do sławy. W Galerii van Rij odbyła się pierwsza wspólna wystawa Rafała Olbińskiego i jego córki Natalii Olbiński, której prace są dostępne ofercie. 

Galeria prowadzona jest przez historyczkę sztuki, marszandkę i kuratorkę wystaw Katarzynę Rij. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i doskonałej znajomości rynku sztuki pomagamy w budowaniu kolekcji jako potencjału inwestycyjnego. Jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami publicznymi, funduszami inwestycyjnymi, bankami, firmami oraz osobami prywatnymi. Galeria van Rij prowadzi również działalność wydawniczą oraz wystawienniczą w postindustrialnej przestrzeni starej fabryki porcelany w Ćmielowie. Jest także członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszadów Polskich oraz CINOA. 

W 2015 roku została otwarta filia galerii w Krakowie.  

KONTAKT

Galeria Van Rij

email: kr@galeria-rij.com

telefon: +48 604 442 703

adres główny: ul. Sandomierska 243, Ćmielów, (stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów)

Filia: ul. Starowiślna 64, Kraków (nowa lokalizacja)

telefon: +48 792 04 77 66 

Na skróty

copyright van rij. Wszelkie prawa zastrzeżone.