pl en
sztuka wspolczesna

GaleriA Van Rij

Galeria van Rij to galeria sztuki współczesnej działająca na polskim i zagranicznym rynku od 2012 roku. Jej założycielką i prowadzącą jest Katarzyna Rij – historyczka sztuki, marchandka, kuratorka wystaw i menadżerka należąca do  Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz  międzynarodowej organizacji CINOA, zrzeszającej handlarzy antykami i dziełami sztuki. Ideą miejsca jest szeroko pojęty humanizm, w centrum zainteresowania leży istota ludzka i otaczający nas świat i natura. Równość płci jest ważna dla nas i naszych artystów. Nasza galeria to miejsce, w którym mieszają się tradycja przeszłych pokoleń i nowe idee.

Galeria reprezentuje artystów zarówno polskich jak i zagranicznych, których dzieła łączą w sobie tradycję i nowoczesność, przedwojenne rzemiosło i design
z trendami sztuki najnowszej.

Oferuje bogatą kolekcję oryginalnych obrazów, prac na papierze oraz rzeźb. Szczególnie dba o proweniencje oraz certyfikacje sprzedawanych dzieł, co ma wpływ na zwiększanie wartości prac.

Galeria van Rij od lat współpracuje z cenionymi twórcami, takimi jak Paweł Orłowski, Lubomir Tomaszewski, Rafał Olbiński, Józef Wilkoń, Tamara Berdowska, a także Masakazu Miyanaga, Dmytro Shaval i Jeroenem Buitenman. Dzieła artystów reprezentowanych przez Galerię Van Rij rokrocznie pokazywane są na międzynarodowych wystawach i targach sztuki na całym świecie, zyskując szerokie uznanie wielbicieli i znawców sztuki.
Ekspozycje Galerii Van Rij odbywają się w ponad 500 m2 hal malarni historycznej fabryki porcelany w Ćmielowie. W postindustrialnych wnętrzach organizowane są wystawy indywidualne wybranych artystów. Od 2015 roku Galeria posiada także filię na krakowskim Kazimierzu (ul. Starowiślna 64).

Specjaliści i eksperci, na stałe współpracujący z galerią dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i doskonałej znajomości rynku sztuki pomagają w budowaniu kolekcji jako potencjału inwestycyjnego. Świadcząc doradztwo przy wyborze prac, uwzględniając walory estetyczne oraz potencjał lokaty kapitału.
Galeria prowadzi także działalność wydawniczą, współpracuje z instytucjami publicznymi, funduszami inwestycyjnymi, bankami, firmami oraz prywatnymi kolekcjonerami.

 

Galeria van Rij

www.galeria-rij.com (Ćmielów stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów – stała ekspozycja czynn codziennie 9.00 – 17.00) T: 792 047 766

Kraków, Starowiślna 64 (pn. – pt. 10.00 – 18.00 ; sob. 10.00 – 15.00)

od marca 2023 – nowy adres – Morsztynowska 1, Kraków 

(pn. – pt. 10.00 – 18.00 ; sob. 10.00 – 15.00)

 

KONTAKT

Galeria Van Rij

email: kr@galeria-rij.com

telefon: +48 604 442 703

adres główny: ul. Sandomierska 243, Ćmielów, (stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów)

Filia: ul. Morsztynowska 1, Kraków (nowa lokalizacja)

telefon: +48 792 04 77 66 

Na skróty

copyright van rij. Wszelkie prawa zastrzeżone.