pl en

Tamara Berdowska

Berdowska Tamara (ur. 1962 roku ) – artystka malarka pochodząca z Rzeszowa. W 1990 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej.

Otrzymała m.in. stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki, Emilly Car College of Art and Design w Vancouver (Kanada), Fundacji Pollock-Krasner (Nowy Jork), Stypendium twórcze Prezydenta Miasta Bielsko-Biała oraz nagrody prof. Janiny Kraupe-Świderskiej, Grand Prix, Sztuka dwóch czasów, Nagroda im. Witolda Wojtkiewicza w Krakowie.

Prace Tamary Berdowskiej znajdują się w zbiorach polskich: Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Archidiecezji w Katowicach, Muzeum Okręgowego w Chełmie, w Radomiu, Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, a także poza granicami kraju, m. in w Museum Kulturspeicher w Würzburgu, Muzeum w Bochum, Mondriaanhuis Museum w Amersfoort.
Jej dzieła należą także częścią prywatnych kolekcji krajowych i zagranicznych.

Artystka regularnie wystawia swoje prace. W latach 1988 – 2020 wzięła udział w ponad 100 wystawach zbiorowych oraz 25 indywidualnych.

KONTAKT

Galeria Van Rij

email: kr@galeria-rij.com

telefon: +48 604 442 703

adres główny: ul. Sandomierska 243, Ćmielów, (stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów)

Filia: ul. Morsztynowska 1, Kraków (nowa lokalizacja)

telefon: +48 792 04 77 66 

Na skróty

copyright van rij. Wszelkie prawa zastrzeżone.