pl en

Natalia Rybka

Natalia Rybka

Urodzona w 1988 roku w Bytomiu, mieszka i pracuje w Katowicach.

Artystka o swojej sztuce:

„W swojej twórczości proponuję nowe ujęcie religijności człowieka oraz zawartej w niej estetyki pojmowania rzeczywistości.

Przenosząc ciężar z rytualnego podejścia do wiary czy religii na wymiar doświadczenia i relacji, staram się przybliżyć odbiorcy dostępność osobowego Boga. Ikoniczny sposób przedstawienia stał się dla mnie bodźcem do refleksji nad możliwością zapisu niematerialnej rzeczywistości. Człowiek w tej rzeczywistości tworzy z otoczeniem spójną całość. Jest z nią nierozerwalnie związany. Wzajemnie się przenikają i na siebie oddziaływują, pozostawiając ślad swojej obecności.

Przestrzeń lasu może wywoływać poczucie niepokoju i tajemnicy, ale zarazem rodzi uczucie wewnętrznego spokoju i wyciszenia. Poprzez wykorzystanie motywu lasu ukazuję człowieka jako cząstkę elementarną pewnego fragmentu rzeczywistości.

Ontologiczny wymiar istoty skłania do stawiania pytań nie o przedmiotowość jednostki, a raczej o jego duchowy przymiot, jego stwarzanie. W przedstawieniu natury doszukuje się cech Boga osobowego, zagłębiam się w Jego obecności, nabieram cech Bożego charakteru”.

KONTAKT

Galeria Van Rij

email: kr@galeria-rij.com

telefon: +48 604 442 703

adres główny: ul. Sandomierska 243, Ćmielów, (stara manufaktura porcelany Świt Ćmielów)

Filia: ul. Morsztynowska 1, Kraków (nowa lokalizacja)

telefon: +48 792 04 77 66 

Na skróty

copyright van rij. Wszelkie prawa zastrzeżone.